Gå til indhold
FORSIDEN | PRINT |
Header til fremskudt funktion med logoer

Kontakt

Her findes kontaktoplysninger på projektlederen samt de 3 projektkonsulenter. De kan kontaktes, hvis du som fagperson har spørgsmål til projektet eller de koordinerende sparringsteams.

Regionale medarbejdere

Hvis du er læge, sygeplejerske eller anden sundhedsfaglig medarbejder, så skal du tage kontakt til en regional medarbejder i dit område.

Fyn

  • Tina Andersen, mail Tina.Andersen@rsyd.dk, tlf. 40 17 73 11
  • Hanne Holm, mail Hanne.Holm@rsyd.dk, tlf. 40 19 80 78
  • Nini Engbo, mail Nini.Engbo@rsyd.dk, tlf. 40 17 80 46
  • Kasper Vinther Schytte, mail Kasper.Vinther.Schytte@rsyd.dk, tlf. 23 20 96 47

(Vejle, Fredericia, Kolding og Billund)

  • Ellen Schmidt-Rasmussen Kjær, mail ellen.s.r.kjaer@rsyd.dk, tlf. 2965 4845
  • Stine Kyed Holm, mail Stine.Kyed.Holm@rsyd.dk, tlf. 2965 4969
  • Britta Juul Salikjær, mail Britta.juul.slaikjaer@rsyd.dk, tlf. 2422 7682

(Esbjerg, Vejen og Varde)

  • Sofie Lund Hansen, mail sofie.lund.hansen2@rsyd.dk, tlf. 2492 4126
  • Dorit Christiansen, mail Dorit.Christiansen@rsyd.dk, tlf 4020 2307

(Aabenraa, Haderslev, Sønderborg og Tønder)

  • Gitte Matthiesen, mail Gitte.Matthiesen@rsyd.dk, tlf. 6161 5484
  • Anne-marie Laier, mail Anne-marie.Laier@rsyd.dk, tlf. 6161 5442

 

Kommunale medarbejdere

Hvis du er forælder, lærer, socialrådgiver eller arbejder med børn og unge i kommunen, så skal du tage kontakt til en kommunal medarbejder i dit område.

FYN

Assens

  • Ketil Madsen, mail kemad@assens.dk, tlf. 2452 2914

Faaborg-Midtfyn

  • Lea Louise Boye, mail lelon@fmk.dk, tlf. 7253 3112

Kerteminde

  • Youssef Bibi, mail ybx@kerteminde.dk, tlf. 2328 9286 

Langeland

  • Anne Lund Seidelin, mail anluse@langelandkommune.dk, tlf. 2154 9026

Middelfart

  • Frederikke Grith Rosenstand, mail frederikke.grith.rosenstand@middelfart.dk, tlf. 
  • Charlotte Kjær, mail Charlotte.kjaer@middelfart.dk, tlf. 2013 2988

Nordfyn

  • Birgitte Nørrelund. mail bnoerr@nordfynskommune.dk, tlf. 2158 4025 

Nyborg

  • Ann-Sofie Kordif, mail ansk@nyborg.dk, tlf. 6333 7669
  • Line Christensen (barselsvikar for Ann-Sofie), mail linc@nyborg.dk

Odense

  • Heidi Schmidt Philipp, mail hsph@odense.dk, tlf. 5149 0397

Svendborg

  • Louise Møller Schmidt, mail Louise.schmidt@svendborg.dk, tlf. 3010 7135

Ærø

LILLEBÆLT

Billund

  • Anitta Romr Søby, mail arsm@billund.dk

Fredericia

  • Juliane Michala Hedefelt Jersild, mail juliane.jersild@fredericia.dk
  • Tanja Sørensen, mail tanja.sorensen@fredericia.dk 

Kolding

  • Allan Dichow Lund Nielsen, mail balla@kolding.dk
  • Karen Vedel Jessen, mail gkare@kolding.dk

Vejle

  • Ulla Hartvig, mail ulllh@vejle.dk, tlf. 3069 0158
  • Claus Huulgaard, mail cllhu@vejle.dk, tlf. 5143 5105

VESTJYLLAND

Esbjerg

  • Emilie T Nielsen, mail Emn2@esbjergkommune.dk, tlf. 4017 5769

Vejen

  • Kirsa Nielsen, mail Kniel@vejen.dk tlf.: 51 97 62 59
  • Kathrine Johansen, mail katjo@vejen.dk tlf.: 21 84 79 81) 

Varde

  • Kirstine Møller, mail kijr@varde.dk

SØNDERJYLLAND

Haderslev

  • Dorthe Wind Mikkelsen, dmik@haderslev.dk, tlf. 2422 4913

Sønderborg

  • Caroline Stampe, mail cast2@sonderborg.dk, tlf. 

Tønder

  • Joan Schmidt, mail josch@toender.dk, tlf. 2498 1697

Aabenraa

  • Charlotte Hesselberg, mail che@aabenraa.dk, tlf. 2499 3633

Projektkonsulenter

  • Aldin Lemes, mail Aldin.Lemes@rsyd.dk, tlf. 9117 0920
  • Julie Rytter Eriksen, mail julie.rytter.eriksen@rsyd.dk, tlf. 9117 1929

Alle sidder på adressen Lille Grundet Vej 25, bygning P, 7100 Vejle



Siden er sidst opdateret 21-9-2021



Se kontaktoplysninger for Fremskudt Funktion | Tilgængelighedserklæring